Ehete hooldusjuhend

Täname Teid, et olete leidnud uue kauni ehte oma ehetekollektsooni täiustama just meie tootevalikust.

Olge nii kena ja pöörake tähelepanu järgmistele ehetega seotud momentidele, et tagada nende kestvus ja kordumatu sära pikkadeks aastateks.

 1. Kaitske oma ehteid põrutuste, kukkumiste ja löökide eest. Ehted on õrnad ja deformeeruvad füüsilise surve või venituse tagajärjel.
 2. Tegeledes majapidamis-, aiatööde või spordiga on soovitav eelnevalt eemaldada käeehted, sõrmused, kaelaehted ja vajadusel ka kõrvarõngad.
 3. Tuletame meelde, et ehteid pole soovitav kanda ka magades, kuna selle tagajärjel võib nende kuju deformeeruda.
 4. Teadke, et kosmeetika ja parfümeeria võivad ehteid kahjustada. Eriti tundlikud kosmeetikale on looduslikud pärlid, millele tekkivad kahjustused on püsivad.
 5. Kätepesu, duši all käimine ning ujumine on tegevused, mis eeldavad samuti ehete eelnevat eemaldamist. Teadke, et niisked ruumid pole sobivad kohad ehete kandmiseks ega hoiustamiseks. Õhuniiskus on oksüdeerimist soodustav tegur, mille tagajärjel võib ehtemetall muuta oma värvitooni ja tuhmuda. Ideaalne ehete hoiustamiskoht on spetsiaalne juveelilaegas, mida on võimalik leida ka meie tootesortimendist. Sellise hoiustamise puhul on igal ehtel oma sahtel/lahter ning tooted ei saa üksteise vastu hõõrdudes kahjustada.
 6. Ehteid eemaldage ettevaatlikult s.t ärge kivist tõmmake. Kivi võib tulla oma pesast välja, sama võib juhtuda ka maha kukkudes. Aeg-ajalt soovitame Teil oma vääriskividega ehteid kontrollida juveliiri/kullassepa juures, veendumaks, et toote kandmisest tingitud loomuliku kulmisprotsessi käigus poleks deformeerunud krapid, kinnitused, lukud ja lülid.
 7. Lisaks väärisesemete hoidmisele ja kaitsmisele saate ehete algset sära säilitada neid regulaarselt puhastades.

Soovime teile palju meeldivaid elamusi.

KÄEKELLA HOOLDUSJUHEND

Käekell on toode, mille eest tuleb hoolt kanda ning kasutamisel lähtuda heaperemeheliku kasutuse põhimõttest. Hooletu käsitsemise korral võib kahjustuda käekella välispind, kellaklaas või ära tulla ehtekivid. Niiskes keskkonnas kellaaja sättimine ja kronograafi nuppude vajutamine võib kaasa tuua niiskuse pääsemise käekella sisemusse. Peale ujumiskindla käekellaga soolases vees viibimist, tuleb käekell korralikult loputada puhta veega, see kaitseb käekella korrosiooni tekkimise eest. Käekellaga ei tohi viibida kuumades ruumides, näit. saunas. Kuumus võib kahjustada käekella tihendeid, mistõttu väheneb veekindlus ja niiskus rikub käekella mehhanismi.

KELLADE VEEKINDLUS

KELLAAJA SEADISTAMINE

Käekelladega, millel on kuupäeva näidik, ei tohi kuupäeva muuta ajavahemikus 21:00-03:00. Samuti ei tohi kellaaega seadistades osuteid tagasi keerata, see võib rikkuda kuupäeva vahetuse süsteemi. Peale kuupäeva seadistamist tuleb kroonnupp alati lükata algasendisse.

HOOLDUS

Puhasta käekella regulaarselt välisest mustusest ja Iase ainult volitatud kellassepal vahetada kellapatareid ja teostada muid töid, mis nõuavad käekella avamist.

PRETENSIOONIDE ESITAMINE JA VASTUTUS

Võlaõigusseadusest tulenevalt on tarbijal õigus esitada pretensioon 2 (kahe) aasta jooksul alates müügikuupäevast. Klient kohustub müüjat teavitama kauba mittevastavusest hiljemalt 2 (kahe) kuu jooksul selle avastamisest. Kaupleja kohustub likvideerima puudused käekella mehhanismi töös ning tootmisdefektid ilma tasunõudeta 2 (kahe) aasta jooksul alates müügikuupäevast.

KAUPLEJA VASTUTUS EI KATA

 1. Kasutamise tagajärjel kahjustada saanud kella välispinda, kellaklaasi, kroonnuppu, kadunud kivisid või tühjenenud patareid.
 2. Käekella avamist ja võimalikku rikkumist volitamata isiku poolt.
 3. Veekahjustusi mitte-veekindlal käekellal.
 4. Vigastusi, mis on põhjustatud hooletust kasutamisest.
 5. Käekella kahjustusi, mis on tekkinud kontaktist lahusti, puhastusvahendi, parfüümi, kreemi või muude kosmeetikatoodetega. Nimetatud tooted võivad sisaldada kemikaale, mis kahjustavad jäädavalt kellarihma, -ketti, korpust ning tihendeid.

VOLITATUD HOOLDUSKOHAD EESTIS

TALLINN: kpl Goldtime Rocca al Mare, tel 6659250
TARTU: kpl Goldtime Lõunakeskus, tel 7315573
NARVA: Astri Keskuse kellassepp, Tallinna mnt 41