Eesti Ehtedisain


Eesti ehtedisain paelub trenditeadlikke, sest sellest õhkub värskust ja samal ajal juveelimaailma traditsioonilisust. Innovaatilisus, värvide plahvatus, pühendumine vormile - see on võluvägi, mis köidab tähelepanu. Tajudes täna positiivse energiaga täidetud ihalust Eesti disaini ja loome järele - see on see, mis lõi viljaka pinnase tekkimaks Eesti suurima juveelikauplusteketi ja Eesti ehteloojate vahel ühishingamise, trendide loomise ühtses rütmis. Uhkusega presenteerime Goldtime kauplustes Tanel Veenre, Sofia Halliku, Birgit Skolimowski loominut, üheskoos Lummuse ja Wooch puidust käekelladega.


Tanel Veenre lipukirjaks on Unistuste Kuningriik. Nõnda on TVJ ukseks peeglitagusesse maailma. TVJ iga kollektsioon kannab muinasjutulist lugu, et tiivustada kandjaid unistama. Värskelt värvika, spetsiaalselt Goldtime kaupluste jaoks loodud uue kollektsiooni Rõõmupisarad kristalsete südamete all on ehtekivid (kuukivi, tsitriin, oonüks, ametüst, mäekristalljne) - see on sügav kummardus nii ehtekivide paletile kui häbitu flirt tehisteemantite ereda säraga. Suvekollektsioonis Voodoo Paradiis tasakaalustavad pööraseid värviplahvatusi tumeda salapära noodid. Üles astuvad veel mitmed graatsiad - paradiisiviljademeelas lopsakus, korvamarjade jultunud värvitolmja merihobude müütiline ilu. Tanel Veenre ehted on esindatud Viru Keskuse, Tasku Keskuse, Lõunakeskuse Goldtime kauplustes ja Goldtime e-poes. Tutvu ehete valikuga siin.


Ligi sajandi vältel Eestimaa ilust inspireeritud ehteid valmistanud Eesti Juveelitehas kutsus enda vaimustust jagama kolm siinset tippehtedisainerit Krista Lehari, Birgit Skolimowski ja Gvido Valickise. Üheskoos on sündinud ehtekollektsioon LUMMUS - mis väljendab Eestimaa ilu kogu selle eritahulisuses. LUMMUS'e ilu ei ole vaid silmades, see on tunnetuses. Kõik ehted valmistatakse kvaliteetsest hõbedast, lähtudes käsitöö traditsioonidest ning kasutades kaasaegseid tehnoloogiaid. LUMMUS'e kollektsioonid on esindatud Viru Keskuse, Tasku Keskuse, Lõunakeskuse Goldtime kauplustes ning Goldtime e-poes. Tutvu Lummus ehete valikuga siin.


Birgit Skolimowski Jewellery bränd esindab lihtsasse vormi kujundatud naiselikke ja romantilisi ehteid. Ehted peegeldavad kunstnikku ja brändi autorit Birgit Skolimowskit ennast, tema elu, meeleolusid ja läbielamisi. Birgit ammutab inspiratsiooni ehete loomiseks elust enesest - nii kiirest linnaelust kui ka vaiksest loodusest. Kunstnik on öelnud, et kõige enam mõjutavad teda inimesed meie ümber. Kuna kunstnik hindab ehetes käega tegemise jälge, mida tehnoloogia abil ei ole voimalik saavutada, on Birgiti ehted alati isiklikud, lähedased ja soojad. "Puzzle" kõrvarõngastes on peidus unikaalsus, omanäolisus ning elegantne lihtsus- see meid võlubki. Birgit Skolimowski Jewellery on esindatud Viru Keskuse, Tasku Keskuse, Lõunakeskuse Goldtime kauplustes ning Rocca al Mare juveeliäris K.U.L.D. Tutvu Birgit Skolimowski ehete valikuga siin.


SOMA ehtekollektsioonid on mõeldud naistele, kes hindavad stiili ja lihtsusevõlu, kunstnik brändi taga on Sofia Hallik. Nymphē kollektsiooni kõrvarõngastes kasutab Sofia läbikumavat paindlikku kummi, mida aetakse kergesti segi kristalli või klaasiga. Piisab ainult ühest, peaaegu märkamatust kummi liikumisest selle paindlikkuse tõttu, mis tekib üksnes vahetul kontaktil ehtega - just see kutsub disaineris esile lapseliku erutuse. Plüsch ehtekollektsioon on valmistatud veinipudelikorkidest ning kaetud flokiga - püsiva tekstiilmaterjaliga, mis annab ehetele pehmust ja kuninglikkust. 2014. aasta sügisel pälvis see ehteseeria eriauhinna Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis näitusel "Minikaamos". SOMA Jewellery on esindatud Tartu Tasku keskuse, Lõunakeskuse Goldtime kaupluses, Rocca al Mare juveeliäris K.U.L.D ja Goldtime e-poes. Tutvu valikuga siin.


Looduses leiduvad vormid korduvad mitmel erineval viisil, alates maapinna kumerustest vee laineteni ja lõpetades nahal olevatest kortsudest plisseerideni riietuses. Monquér usub, et universumis on kõik omavahel seotud ning eesmärk on tabada seoseid ning ilusaid hetki, mis ei ole nii ilmsed ja koheselt märgatavad. Disainer Kateryna Pishon ei näe asju kunagi täpselt sellisena nagu nad on, vaid kohandab ja kujundab looduses leiduvat talle omase moega. Eestimaise ehtebrändi Monquér loomingut iseloomustab ruumilisus ning puhtad jooned. Mõeldes läbi iga väiksemagi detaili, ei ole loodud ehetes midagi üleliigset. Disainer on ehteid disainides ja materjale valides pidanud silmas eelkõige kvaliteeti. Ehted on valmistatud hõbedast, mis kaetakse valge või musta roodiumi või 14K kullaga. Samuti lisavad ehetele omapära erinevad poolvääriskivid ning mere- ja mageveepärlid, mille päritolu ja kvaliteet on teada ning kontrollitud. Brändi disainer Kateryna on omandanud erialase hariduse Eesti Kunstiakadeemias ning täiendanud end Antwerpi mainekas ülikoolis Royal Academy of Fine Arts Antwerp. Monquér ehted on müügil Viru Keskuse, Tasku, Lõunakeskuse, Kaubamajaka Goldtime kauplustes ning Rocca Al Mare keskuses kaupluses K.U.L.D. Tutvu Monquér ehtega siin.


"New Vintage by Kriss" on bränd, mis loob stiilseid, kantavaid ja väikese "kiiksuga" ehteid iseseisvale ja isepäisele naisele. Algusest peale oleme julgustanud naisi unistama suurelt, unustama reeglid ning elama täiega. Ja loomulikult armastame me ilusaid kive, eriti neid mis on natuke tahumata ja nurgelised.

Inspiratsiooni disaini või kollektsiooni jaoks leiab brändi disainer Kriss Eglite väga erinevatest allikatest. "Vahel annab esmase tõuke kivimi lugu, välimus; teisel korral on selleks hoopis väga praktiline vajadus mõne kindla riietumisstiili juurde leida täpselt õige aksessuaar või on hoopis mõni emotsioon, mida tunnen, et tahan ka teistega jagada." Samuti annavad Krissile inspiratsiooni ägedad naised, unistused ja mälestused. Kõik ehted on disainitud ja valmistatud Eestis ning nendes on kasutatud peamiselt poolvääriskive, hõbedat ning kullaga täidetud metalli. New Vintage by Kriss ehted on müügil Viru keskuse, Tasku, Lõunakeskuse ja Port Artur 2 Goldtime kauplustes. Tutvu New Vintage by Kriss ehetega siin.Wooch'i puidust käekellad on kooslus julgusest ja positiivsusest, traditsioonidest ja kaunitest Eestimaa küladest ammutatud inspiratsioonist. Kollektsiooni kuulub hetkel 4 erinevat käekella. Päris esimese kellaseeria mudel kannab nime Florida, sest just sealt oli pärit tammepuu, millest valmisid esimesed Wooch'i kellad. Wooch'i esimene naiste kellaseeria kannab Tartumaal asuva kauni Ätte küla nime. Mahagonipuust tumepruun käekell kannab Hiiu- ja Võrumaal asuva Hüti küla nime. Mahagonipuust naiste käekell kannab Viljandimaal asuva Päri küla nime. Florida ja Ätte kellad on saadaval kahes erinevas värvitoonis. Iga Wooch on unikaalne ja personaalne, valmistatud käsitööna hoolikalt valitud puidust suure pühendumise ja kirega ning mõeldud inimesele, kes hindab aja väärtust ning põhjamaist disaini. Eriti lahe on see, et Wooch käekella saad muuta ainulaadseks, graveerides sellele lausa OMA NIME! Wooch'i puidust käekellad leiate Viru Keskuse, Tasku Keskuse, Lõunakeskuse Goldtime kauplusest ning Rocca al Mare juveeliärist K.U.L.D.
Tutvu Wooch käekellade valikuga siin.


Aegaon on esimene Eesti käekellatootja, kelle julged ja tavapärasest erinevad disainid on tänaseks pälvinud huvi ja heakskiitu USA-st Austraaliani ja kõikjal, mis jääb nende vahele. See on bränd, mille disain kõnetab inimesi läbi isikupära, mitte luksuse, väärtustades indiviidi ülivõimeid, milleks peab tema ideid, andeid, unistusi ja sihikindlust selle kõige realiseerimisel. Aegaon ühendab sajanditega välja kujunenud teadmised kvaliteedist oma unikaalsete disainidega, luues käekellasid neile, kes otsivad alternatiivi harjumuspärasele. Aegaon on kodumaine väiketootja aastast 2012, kelle käekellad valmivad Eestis, kasutades Šveitsi ja teiste tunnustatud tootjate mehhanisme. Aegaon käekellad leiate Viru Keskuse, Tasku Keskuse, Lõunakeskuse Goldtime kauplusest ning Rocca al Mare juveeliärist K.U.L.D. Aegaon käekelladega saab tutvuda siin.